מכירים לך את המזרח הרחוק, מקרוב

09-9700400
למידע והזמנות:

צרו קשר

פנייתך נשלחה.
נציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.


mainPicture

עונות גלישה במדינות המזרח

ברחבי הגלובוס פזורים מקומות עם תנאי גלישה מעולים, אך ברובם הם לא מתקיימים בכל חודשי השנה. לכל אזור יש את העונות המומלצות, בהם התנאים יוצרים סווילים טובים ולכן רצוי לתכנן את חופשת הגלישה ע"פ העונות המומלצות למקום הגלישה. בסופו של יום טיול גלישה מוצלח נמדד ע"פ תנאי הגלישה ואם הם היו טובים.

לא רק עונות השנה משפיעות על איכות הגלישה הרצויה לכם, אם כי גם ההתאמה של רמת הגלישה, התדירות וזמני גאות או שפל ואופי הטיול המבוקש. הקריטריונים משתנים ממקום למקום ולכן כדאי להתייעץ עם צוות flysurf לקראת בחירת היעד והתקופה המתוכננים לחופשת הגלישה שלכם. באזור אחד יכולים להיות מספר ספוטים שניתן לנתב ביניהם ע"פ התנאים המקומיים כדי למקסם את חווית הגלישה.

שימו לב - בעקבות ההתחממות הגלובלית והשינויים הבלתי צפויים במזג האוויר ברחבי העולם, מומלץ לבדוק את תחזית מזג האוויר נקודתית למקום והזמן בו אתם עתידים לטוס.

סרי לנקה

היתרון המרכזי של סרי לנקה הוא שעונות הגלישה מתפרשות כמעט לאורך כל השנה, תלוי באיזה צד של האי אתם נמצאים. בעונת הקיץ שלנו בישראל, יוני-ספטמבר, הצד הדרום מזרחי פעיל, ואילו בעונת החורף שלנו בישראל ,אוקטובר-מאי, הצד הדרום מערבי של האי פעיל.

מזג האוויר בסרי לנקה טרופי ולכן המים תמיד חמימים ואין צורך בחליפת גלישה. עונות המונסון אף הן מתחלקות לצד הדרום מערבי (מאי-אוגוסט) ולצד המזרחי (אוקטובר-ינואר) והן חופפות חלקית לעונות הגלישה, אך הטמפרטורות נעות בין 30-25 מעלות לאורך החופים והגשמים הם טרופיים.

בצד הצפון מערבי בין החודשים מאי-אוקטובר ודצמבר-מרץ, גולשי הרוח והקיט יוכלו ליהנות מתנאי רוח יציבה וחזקה על בסיס יומי.

צד דרום מזרחי
*עונה: יוני-ספטמבר

צד דרום מערבי
*עונות: דצמבר – מאי, אוקטובר – דצמבר

צד צפון מערבי לגולשי רוח וקיט
*עונות: מאי-אוקטובר, דצמבר-מרץ

פיליפינים

בפיליפינים תפגשו בגלים חלולים וכבדים, אך גם גלים רכים תלוי במקום ובזמן. הזמן המומלץ לגלישת גלים באי סירגאו בפיליפינים הוא בין החודשים ספטמבר-נובמבר וינואר-אפריל, מומלץ להתעדכן בתחזית מזג האוויר למיקום המדויק אליו אתם מתכוונים להגיע.

*גלישת גלים סירגאו: ספטמבר-נובמבר, ינואר-אפריל

גלישת רוח וקיט מומלצים בעיקר באי בורקאי, שם הרוח חזקה ויציבה בתדירות טובה. העונה האידיאלית היא בין החודשים אמצע אוקטובר – אמצע אפריל, כששיא העונה היא דצמבר-מרץ אז תנאי הרוח מגיעים לרמות של חוזק ותדירות של מאה אחוז. בחודשים שמחוץ לעונה, תדירות הרוח יורדת בחמישים אחוז, לכן קחו בחשבון שאם אתם נוסעים בזמן הזה, לא תמיד תזכו ליום רוח אידיאלי.

*גלישת רוח וקיט בורקאי: אמצע אוקטובר- אמצע אפריל , שיא עונה דצמבר-מרץ

האיים המלדיביים

מבין 1,190 האיים הנחלקים ל-26 קבוצות איים הנקראים אטולים (Atolls), אזורי הגלישה מתרכזים בצפון מאלה אטולס (North Malé Atolls), מאלה אטולס (Malé Atolls) ודרום אטולס (South Atolls) קבוצה מרוחקת יותר אליה מגיעים במטוס ימי.

בעבר עונות הגלישה במלדיביים היו מובחנות יותר, אך עם התחממות כדור הארץ, והתופעות שנוצרו בעקבות כך כמו עליית מפלס המים, עונות הגלישה אינן מובחנות חד משמעית ונתונות לשינויים בלתי צפויים ותנאי הרוח משתנים. בכל מקרה מומלץ לבדוק את מזג האוויר החזויה לאזור.

באופן כללי התקופה המומלצת היא בין החודשים מרץ-אוקטובר, והגלים הגדולים מגיעים בין יוני-אוגוסט. במונסון הצפון מזרחי בחודשים מרץ-אפריל רצוי להגיע לדרום אטולס, ובמונסון הדרום-מערבי בין החודשים מאי-אוקטובר מומלץ לגלוש במרכז וצפון אטולס.

טבלת עונות גלישת גלים


חודשים/
מדינות
ינואר פברואר  מרץ  אפריל  מאי   יוני   יולי  אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
סרי לנקה-
דרום מזרח
- - - - - + + + + - - -
סרי לנקה-
דרום מערב
+ + + + + - - - - + + +
פיליפינים -
סירגאו
+ + + + - - - - + + + -
מלדיביים - - + + ++ +++ +++ +++ + + - -

טיולי גלישה בפיליפינים
7,107 איים מאפשרים מגוון גדול של יעדי גלישה בפיליפינים. קרא עוד>

טיולי גלישה בסרי לנקה
ארוגם ביי והיקאדואה הם שני היעדים האהובים ביותר על קהל הגולשים הישראלי. אתם מוזמנים להצטרף! קרא עוד>

טיולי גלישה במלדיביים
אם בחופשה מושלמת בריזורט מופלא או בחופשת גלישה הנערכת על יאכטה מפוארת - המלדיביים מחכים לכם קרא עוד>

טיולי גלישה ביוון
במרחק טיסה קצר תגלו את המקומות הטובים ביותר לגלישה על כל סוגיה. קרא עוד>

טיולי גלישה באל סלוודור
חופשות גלישה מושלמות באל סלוודור- יעד אשר הולך וצובר תאוצה בקרב קהילת הגולשים בכל העולם קרא עוד>

טופס הרשמה לחבילת גלישה
שלח
שלח

ועוד דבר אחד קטן, תהיו חברים שלנו בפייסבוק, יהיה כיף

תהיו חברים שלנו בפייסבוק - פלייאיסט
ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

אנא המתן...