מכירים לך את המזרח הרחוק, מקרוב

09-9700400
למידע והזמנות:

צרו קשר

פנייתך נשלחה.
נציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.

חבילת טיול מאורגן לסרי לנקה – 8 ימים

mainPicture
שלח
מזג אוויר
עוד טיולים בסרי לנקה

חבילת טיול מאורגן לסרי לנקה – 8 ימים


להדפסה או שמירה של המסלול כקובץ PDF

בתי-מלון ברמת 3-4 כוכבים 
 

הקדמה |


המומחים של flyeastSrilanka (הסניף המקומי של flyeast בקולומבו) הרכיבו עבורכם חבילת טיול מושלמת למדינת האי הטרופי - סרי לנקה.

בעקבות התעניינות בסרי לנקה, שהולכת וגדלה מדי שנה, בחרנו להקים את הסניף השני שלנו בקולמבו, ותוך שמירה על מחירים מקומייים הוגנים וזולים, לתת למטייל הישראלי את כל הדרוש על מנת לטייל בביטחה ובהנאה גדולה בכל סרי לנקה.

בטיול הבא תוכלו ליהנות מנופים ירוקים של מטעי התה האינסופיים, משמורות טבע עשירות בצמחיה ובחיות בר,  אתרים היסטוריים ייחודיים, וחופים אקזוטיים שהם גן עדן אמיתי לחופשה שקטה ומפנקת.
 

יום 1 | נחיתה בנמה"ת בקולומבו - בית היתומים לפילים - לינה בדמבולה


לאחר הנחיתה בקולומבו יאסוף אתכם נציג מטעם flyeast משדה התעופה ומשם ייקח אתכם למלון למנוחה ולהתרעננות. לאחר ארוחת הבוקר יאסוף אתכם הנהג מהמלון – ויוצאים לדרך!
נתחיל בנסיעה צפונה ונעצור בפינאוולה - בית היתומים לפילים. המקום הוקם בשנות השבעים על מנת לשקם פילים יתומים ועם הזמן הפך גם למעון לפילים פצועים. אחד הרגעים המרגשים הוא צפייה בשיירת הפילים האדירה הצועדת אל הנהר ומתרחצת בכיף. בהמשך נצפה גם בשעת ההאכלה של הפילונים הצעירים.
לאחר מכן נמשיך צפונה לאזור "המשולש התרבותי". בדרך נעצור באחד מהאתרים המרכזיים באזור - מערות הנזירים בדמבולה. מערה זו היא למעשה מערכת מערות בהן נחצבו פסלי ענק של בודהה, ציורי קיר עתיקים בני למעלה מ-2000 שנים ומקדש הזהב. אל המערות מגיעים בטיפוס במעלה 500 מדרגות עתיקות כשבשולי הדרך עשרות קופים המחכים לשאריות המנחה שמביאים העולים לרגל.
בסוף היום נעצור ללינה ב- NEGONBO
 

סרי לנקה פילים

יום 2 | צוק סיגריה – שמורת הטבע מינריה


הבוקר נתעורר בלב "המשולש התרבותי" וניסע לצוק סיגריה, האתר ההיסטורי והתרבותי המרכזי ביותר בסרי לנקה. הצוק מזכיר בצורתו את מצדה ובראשו שכנה אחת מערי הבירה העתיקות של סרי לנקה. בכדי להגיע לפסגה יש לטפס כ-1200 מדרגות בשביל צר. מראש הצוק אפשר לראות את הנוף המקומי: צמרות עצי הג'ונגל הבתולי, האגמים המקיפים את האתר וכן את שרידי המבנים העתיקים שנשתמרו במקום. למרגלות הצוק אפשר לראות רגלי אריה מגולפות בסלע וגנים עתיקים.

לאחר מכן נבקר בבית ספר מקומי ונכיר את אורחות החיים של המקומיים החביבים.
בהמשך נגיע לשמורת הטבע מינריה: מפגש מרתק עם הטבע והחי הנפוץ בסרי לנקה, כגון עדרי פילים, עדרי צבאים, בופאלו, תאו מים ועוד. בשמורת מינריה, העשירה בנופים של מישורי עשב ואגמים, נוכל לפגוש את המגוון המפתיע של חיות הבר בו סרי לנקה מתהדרת. הסיור נערך ברכב ספארי של השמורה.  

בסוף היום נחזור אל המלון בדמבולה.

לינה באזור HABARANA

צוק סיגריה


יום 3 | "מקדש השן" והגעה לקנדי


הבוקר ניפרד מאזור דמבולה והמשולש התרבותי המרתק ונמשיך בדרכנו לקנדי,  עיר מרכזית בסרי לנקה והשניה בחשיבותה אחרי קולומבו. קנדי היא בעיקר מרכז תרבותי ודתי חשוב לבודהיסטים ברחבי העולם והיא אחת מערי הבירה העתיקות שנשתמרו בהם מבנים עתיקים. בגלל מיקומה בפנים האי, מוקפת הרים וגבעות, לפולשים ולזרים היה קשה להגיע אליה וכך נשתמרו בה המבנים.
בקנדי נמצא אחד המקדשים המרכזיים לבודהיסטיים: "מקדש השן". הבודהיסטים מאמינים שאחת השיניים של בודהה נמצאת במקום זה. את הסיור בקנדי נתחיל בשמורת יער הגשם "אודה ווטאקלה". בעבר כיסו יערות הגשם את סרי לנקה , אך במאה ה- 19 הביאו האנגלים את גידולי התה לסרי לנקה והעלימו חלק ניכר מהם.
בשמורת אודה ווטאקלה משמרים את הצומח והחי כפי שהיו ביערות הגשם: צמחים מיוחדים, זוחלים, פרפרים ועוד.
לאחר הסיור בשמורה נצא לסיור בקנדי התוססת. בקנדי מוקדי משיכה מיוחדים כגון שוק מקומי, ארמונות עתיקים, נקודות תצפית ועוד, אך ללא ספק גולת הכותרת היא מקדש השן. לאחר שהורדנו את נעלינו, נצא לסיור במקדש החשוב כל כך בו מאמינים הבודהיסטים שאחת משיניו של בודהה נשמרת במקום.
בערב נצפה במופע פולקלור מקומי הכולל ריקודים מסורתיים, בולעי חרבות, הולכים על גחלים וכדו'.

לינה באזור HABARANA
 

 

יום 4 | הגנים הבוטניים- מפעל התה- הגעה לאזור - נוריאליה


בבוקר נטייל בגני פראדניה, הגנים הבוטניים המלכותיים המפורסמים של סרי לנקה השוכנים באזור קנדי. הגנים ידועים בשלל הצמחים היחודיים שבהם וכן בחממות הסחלבים. לאחר מכן נמשיך לאיזור מטעי התה של סרי לנקה - נוריאליה.לאחר סיור במטעי התה ובמפעל התה נפגוש את קוטפות התה - בנות המיעוט הטמילי העוסקות בקטיף דורות רבים.
אחר הצהריים נצא לסיור בעיירה נוריאליה, המכונה גם "אנגליה הקטנה" בגלל אופיה הקולוניאליסטי, שם נבקרבפארק ויקטוריה, על שם מלכת בריטניה המפורסמת.

לינה בבית מלון באזור קאנדי. 


מטעי התה סרי לנקה
 

יום 5 | תצפית "סוף העולם"- מישורי הורטון - מפלי ראוונה


הבוקר נשקים קום ונצא לכיוון שמורת הטבע "מישורי הורטון"– אחת משמורות הטבע היפות ביותר בסרי לנקה. בשמורה מסלול רגלי שאורכו כ-9 ק"מ במהלכו ניחשף לנופים המדהימים של השמורה. בהמשך נוכל לרדת למפלי בייקר וכמובן נגיע לנקודה המפורסמת ביותר בשמורה : "סוף העולם" - נקודת תצפית הידועה בשם זה בגלל הפתאומיות בה הצוק נגמר.לאחר הביקור בשמורה נמשיך לבאנדארוולה, עיירה יפה בה ניסע על רכבת קולוניאלית מתקופת שלטונם של האנגלים. סרי לנקה היא אחת המדינות היחידות שעדיין משתמשת ברכבות העתיקות. הנסיעה תיארך כחצי שעה עד ארבעים דקות ובמהלכה נעבור דרך גשר 9 הקשתות. לאחר מכן לכיוון אלה, עיירה ציורית קטנה, ונסיים את היום באזור במפלי ראוונה ובמעבר ההרים היפהפה אלה גאפ.

לינה באזור NUWARA ELIYA


מישורי הורטון פלייאיסט
 

יום 6 |  שמורת הציפורים קלמטיה


לפני שנפרד מאזור מטעי התה הירוקים נבקר בנקודת תצפית רומנטית ובמפעל נוסף לתה. נטפס מברגלה לכיוון נקודת התצפית 'ליפטון סיט' הנקראת על שמו של בעל אחוזות התה האנגלית שעל שמו נקרא מותג התה המפורסם. ליפטון התענג על נקודת התצפית הזו שהזכירה לו את אנגליה מולדתו. בהמך נקד לכיוון החופים הדרומיים של סרי לנקה. בדרך נעבור בכפרי דייגים, ואחר הצהריים נגיע לשמורת הציפורים קלמטיה. השמורה שוכנת בין לגונות מסתוריות והיא מקום מושבן של ציפורים אקזוטיות ונדירות. מומלץ לצאת לשמורה בשעת בין הערביים, כאשר השמש מתחילה לשקוע והציפורים מתעוררות לחיים אחרי שעות החום.

בלילה נישן באלה

 

יום 7 |  דייגי המקלות - הגעה לקולמבו


את הבוקר נעביר ברוגע במלון על חוף האוקיאנוס ההודי. לאורך החוף תוכלו לחלוף על פני דייגי המקלותגם הם סמל מקומי מרכזי. הדייגים יושבים על מקל שתקוע בקרקעית החולית של האוקיאנוס כשבידם חכה והם מנסים לתפוס את ארוחת הצהריים של אותו יום. בעבר הייתה זו שיטה נפוצה והמקל ומיקומו אף עברו בירושה מאב לבנו.
בהמשך נגיע לעיר גול, העיר העתיקה (שנחשדת כי היא תרשיש המקראית) בה עברו כמעט כל הכובשים הקולוניאליים: הפורטוגזים, ההולנדים ולבסוף האנגלים. כל אחד מהם השאיר בה את חותמו ובמיוחד הפורטוגזים, שהרובע העתיק שבעיר מזכיר סגנון פורטוגזי טיפוסי.
לקראת סוף היום נגיע לקולומבו, עיר הבירה התוססת והסואנת של סרי לנקה, שם נצא לסיור במרכזי הקניות ובאתרים ההיסטוריים.

לינה ב- NEGOMBO
 

 דייגי המקלות סרי לנקה 

יום 8|  הגעה לנמה"ת בקולומבו וחזרה לארץ


נסיעה לשדה התעופה בקולמבו לטיסה הממריאה חזרה הביתה.

 

ניתן לשדרג את רמת בתי המלון ל-5 כוכבים.

 

לילה איזור לינה בית מלון
4 כוכבים
בית מלון
5 כוכבים
ראשון NEGOMBO GRANDEEZA HOTEL  JETWING LAGOON 
שני HABARANA CINNAMON VILLAGE  CINNAMON LODGE 
שלישי HABARANA  CINNAMON VILLAGE  CINNAMON LODGE 
רביעי KANDY CINNAMON CITADEL  EARLS REGENCY HOTEL 
חמישי NUWARA ELIYA  JETWING ST ANDREW’S HOTEL  ARALIYA GREEN CITY 
שישי ELLA  MOUNTAIN HEAVENS  98 ACRES RESORT 
שביעי NEGOMBO GRANDEEZA HOTEL  JETWING LAGOON 

 

החבילה כוללת

* טיסות בינלאומיות (עם קטאר)
* איסוף משדה התעופה
* העברות ברכב ממוזג + נהג דובר אנגלית 

* כנסיות לאתרים, לשמורות ולפעילויות

* לינה בבתי מלון ברמת 3-4 כוכבים במסגרת חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב)


המחיר אינו תקף בעונת השיא (21/12-7/1)
 

במחיר -$1799 לאדם בחדר זוגי!

 

להזמנה מלאו את הטופס
שלח

ועוד דבר אחד קטן, תהיו חברים שלנו בפייסבוק, יהיה כיף

תהיו חברים שלנו בפייסבוק - פלייאיסט
ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

אנא המתן...