מכירים לך את המזרח הרחוק, מקרוב

09-9700400
למידע והזמנות:

צרו קשר

פנייתך נשלחה.
נציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.

צוק סיגירה
האטרקציה המפורסמת בסרי לנקה
mainPicture

צוק סיגריה

לצערנו החבילה לא בתוקף - התקשרו לטיולים נוספים

סלע האריה

סיגרייה, הקרוי סלע האריה, מתנשא לרום  של 200 מ' והוא בעצם פקק געשי שנוצר כתוצאה מלחץ המאגמה בלוע ההר, ההר עצמו נעלם עם השנים ונותר הצוק עשוי סלע קשה ויציב. 

1200 מדרגות צרות מובילות אל הפסגה ושרידי העיר שנבנתה עליו. הטיפוס אינו קליל אך שווה את המאמץ למראה הנוף הפנורמי הנגלה בפסגה הרחבה. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות בהן מזג האוויר קריר יותר ואין עומס של המבקרים באתר. בכניסה למבצר הקדום הוקם בעבר שער כניסה בדמות אריה שהכניסה אליו הייתה לועו  של האריה. כיום נשארו רק כפות רגליו העצומות בתחילת גרם המדרגות. 

במעלה הטיפוס תבחינו בגלריה של ציורי קיר קדומים של נשים מעורטלות למחצה לרוחב הסלע 

וסמוך לציורי הקיר לאורך הטיפוס תעברו לצד "קיר המראות" החלקלק שעליו כתבו גרפיטי עוד מהמאה ה-6.

לאחר שירדתם חזרה תוכלו לשוטט ולנוח בגני המים המחולקים בצורה סימטרית עם בריכות המים והמזרקות, ולטייל בשבילי הגנים המדורגים ובגני הסלעים בהם שכנו בעבר מקדשים בודהיסטים. 

תוכלו לבקר גם במוזיאון ההיסטורי הנמצא באתר המתאר את ההיסטוריה הקדומה של העיר.

הסיפור שמאחורי: טלנובלה על הצוק

הסיפור מאחורי צוק האיתן הזה מעניין לא פחות מהמראה המרשים שלו. הוא מתחיל במאה ה-5 לספירה, בה מַלך דטוסנה על סרי לנקה ובנו קשאיפה חמד במלוכה וכדי לזכות בה רצח את אביו, למרות שהזכות הייתה נתונה לאחיו. מחשש לתקיפה (מוצדקת) של אחיו הוא העתיק את ארמונו לסיגרייה, שם בנה לו עיר מבצר עם ארמון, גנים, בריכות מים. לאחר כמעט שני עשורים חזר אחיו של קשאיפה, והביס את האח הסורר. המבצר ננטש ונותר בו מנזר בודהיסטי פעיל. רק במאה ה-17-18 המלכים בקנדי החלו לשפצו ואת המערות תחתיו והפכוהו למבצר.

צרו קשר
שלח

ועוד דבר אחד קטן, תהיו חברים שלנו בפייסבוק, יהיה כיף

תהיו חברים שלנו בפייסבוק - פלייאיסט
ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

אנא המתן...