מכירים לך את המזרח הרחוק, מקרוב

09-9700400
למידע והזמנות:

צרו קשר

פנייתך נשלחה.
נציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.

מדריך בנגלור

mainPicture

בנגלור (Bangalor), בירתה של מדינת קרנטאקה, היא העיר השלישית בגודלה בהודו. בניגוד בולט לערים הודיות טיפוסיות השהייה בבנגלור מהווה מפגש עם כרך מודרני ועכשווי, מאחר שהמטרופולין הגדולה נחשבת לבירת הסיליקון של המדינה, במיוחד בתחומי האינטרנט והתקשורת. לצד בנייני ומפעלי היי-טק רבים בנגלור מאופיינת במבנים גבוהים, ברחובות וכבישים רחבים, והיא גם שופעת במרכזי קניות, רשתות מזון ואופנה מערביים. לכן, מי שמוצא את עצמו מתגעגע אל התרבות המערבית ומעוניין להכיר את הצד המודרני של החברה ההודית, יגלה שבנגלור היא הכתבות הנכונה. מאידך, מתקדמת ככל שתהיה עדיין מדובר בעיר צפופה, סואנת וצבעונית, ובהחלט קיימים בה שווקים מסורתיים, אשרמים, ארמונות ומקדשים.
 

כשהמערב פגש את הודו 

למעשה, בנגלור היא העיר המערבית ביותר בהודו, עם רמת ההכנסה הגבוהה ביותר לנפש, וריכוז גדול של מפעלי תעשייה וטכנולוגיה המושכים משקיעים ואנשי עסקים מכל העולם. לכן היא גם מהווה יעד מצוין לחובבי השופינג, ורחובותיה שופעים ברשתות מזון ובגדים מוארות בשלטי ניאון נוצצים. הדבר בולט במיוחד ברחוב בראשי  M.G.Road ובאזור גנדי נאגר (Gandhi Nagar), בהם מרוכזים בתי המלון וההארחה של העיר. באזורים אלו תוכלו להרגיש יותר מערביים, להתענג על ארוחה בפיצה האט או במסעדת יוקרה, להסתובב במרכזי קניות מפוארים, להיכנס לחנויות ספרים מטופחות, לצפות בסרטים מוכרים בבתי הקולנוע, וליהנות מחיי הלילה המגוונים של בנגלור. אגב, ההשפעות המערביות ניכרות גם במתירנות יחסית מצד התושבים, כשמרביתם מתלבשים בביגוד מערבי ורבבות אנשי עסקים צועדים ברחובות. לעיתים אף תבחינו בזוגות מחובקים ומתגפפים בפומבי, התנהגות שאינה מקובל בשאר חלקיה של הודו. יחד עם זאת, מי שרוצה בכל זאת להרגיש את הודו המסורתית ייגש אל השוק העירוני הרועש והצבעוני, בו ניצבים בצפיפות אינספור דוכני פירות, ירקות, תבלינים ופרחים, עם שלל ריחות ומראות מעניינים.  
 

הצדדים האחרים של בנגלור

לצד הקדמה והטכנולוגיה לבנגלור יש כמובן צדדים נוספים שכדאי להכיר. ראשית, חשוב לדעת שכינוי נוסף שלה הוא עיר הגנים, וזאת בזכות מגוון רחב של פארקים וגנים מטופחים. הידוע שבהם הוא הגן הבוטני (Lalbagh) בו ניתן להתרווח בינות לבריכות מים עם מזרקות, וצמחייה טרופית מרהיבה וייחודית. מאידך, בעלי הנטיות הרוחניות יוכלו לסור אל האשרם של הגורו המפורסם סאי באבא ז"ל (Sai Baba Whitefield Ashram) בו ניתן להשתתף בסדנאות יוגה, נשימה ומדיטאציה. אתר דתי מעניין נוסף הוא מקדש השור (Bull Temple) השוכן על גבעה שמשקיפה על העיר, ובמרכזו ניצב פסל שור עתיק ועצום מימדים העשוי מאבן גרניט שחורה, שמסמל את השור נאנדי עליו רכב האל שיווה. למקדש זה מומלץ להגיע במיוחד בסופי שבוע כדי לצפות בחתונות ובטקסים מסורתיים. כמו כן, בעיר יש לא מעט מבנים מרשימים כדוגמת בית המחוקקים המרהיב שבנוי מגרניט, ובוודאי ארמון בנגלור בו עדיין דרים צאצאי משפחת המלוכה של מייסור, שנבנה כהעתק מדויק של טירת וינדזור באנגליה. מתחם יפהפה נוסף אליו כדאי להגיע הוא ארמון טיפו סולטן (Tipu Sultan's Palace) העומד על עמודי עץ מגולפים, ומעבר לכך השיטוט ברחובות בנגלור יפגיש אתכם עם שלל מבנים מעניינים המשלבים בין ישן, חדש לעתיק. 

צרו קשר