מכירים לך את המזרח הרחוק, מקרוב

09-9700400
למידע והזמנות:

צרו קשר

פנייתך נשלחה.
נציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.

מסע 8 ימים בטיבט

mainPicture

מסע 8 ימים בטיבט

חבילת הטיול מסע שמונה ימים בטיבט אינה רלוונטית יותר.
אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 09-9700426 למבצעים וחבילות 

טיסות לנפאל
טיסות פנים בנפאל
אטרקציות וטיולים בנפאל


אנו מציעים לכם טיול בין נופים עוצרי נשימה המתחיל מקטמנדו בנפאל אל מעבר הגבול עם טיבט ומשם ממשיך לאורך מסלול מרתק של רכסי ההרים המושלגים, העמקים הירוקים והנהרות הזורמים לצד מנזרים עתיקים, מקדשים ותושבים נעימים. הטיול כולל את כל ההיתרים והאישורים הנדרשים במעברים בטיבט שניתנים רק למטיילים בקבוצה.

סניף פלייאיסט נפאל


יום 1: קטמנדו ( 1,300 מ') – ז'האנגמו (ZHANGMU (2,3000 מ'– ניאלאם NYALAM  3,750 מ'  - 7-6 שעות

את הטיול נתחיל בנסיעה עם נוף ציורי, מקטמנדו לקודארי (123 ק"מ). נמשיך בהליכה על 'גשר הידידות' ולאחר סיום כל ההליכים הפורמאליים של המכס וההגירה במעבר הגבול,  ניסע במעלה ההר לז'האנגמו ומשם לניאלאם (30 ק"מ). הדרך עוקבת אחר תוואי נהר בהוט קושי (Bhote Koshi) הזורם בעמק לצד מפלים העולים על גדותם. לינה וארוחת בוקר בבית הארחה (BB)
 

יום 2: ניאלאם – להטסה (4,050 מ') 5-6 שעות

מוקדם בבוקר ניסע דרך מעבר ניאלם שברקע הנוף של שרשרת הפסגות Jugal Himal. נמשיך בנסיעה למעבר לה-לונגה (Lalungla) בגובה 5,050 מ' שם נצפה על נוף עוצר נשימה על רכס ההימלאיה הכולל את ההרים Xixapangma ( הגבוה ביותר בטיבט, ברום 8,013 מ'), Makalu (8,464 מ'), Lhoste (8,516 מ'), Cho Oyu (8,210 מ') והר האוורסט (8,848 מ'). לינה וארוחת בוקר בבית הארחה (BB)
 

יום 3: להטסה – שיגאטסה (3,850 מ') 3-4 שעות

לאחר כמה שעות נסיעה לאורך הנהרות היפים נגיע לבסוף ליעד - העיר שיגאטסה בה נמצא מנזר Tashilhunpo, מקום מושבו של הפנצ'ן לאמה (מנהיג בודהיסטי שני בחשיבותו הרוחנית לדאלי לאמה) עד מותו בשנת 1989.. לינה וארוחת בוקר בבית מלון (BB)
 

יום 4: שיגאטסה – גיאנטסה (3,975 מ') שעתיים

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במנזר Tashilhunpo שהוא מקום מושבה הרצוף של מסורת הגלוגפה או 'הכובעים הצהובים'. לאחר צפייה באתרים נמשיך בנסיעה קצרה של שעתיים עד לגיאנטסה. לינה וארוחת בוקר בבית מלון (BB)
 

יום 5: גיאנטסה – להסה (3,490 מ') 6-7 שעות

היום נסייר באתר Khumbum Stupa, מקדש בודהיסטי שהוא יצירת מופת ארכיטקטונית בצורת מנדלה בעלת 108 צדדים בהם 112 חדרי תפילה, מתוכן רק 23 פתוחים לקהל. לאחר הסיור ניסע כ-6-7 שעות ללהסה דרך מעבר קרולה Karola (בגובה 4,794 מ'). המעבר מטפס בין שני הרים: Ralung (6,236 מ') ו- Nozing Khangsa(7,223 מ').

במהלך הנסיעה תראו את אגם הטורקיז Yamdrok Tso, ולאחר שנעבור את קאמפאלה תבחינו בעמק Lasha מצפון. נעבור גם דרך נהר Brahmaputra עד שנגיע ללהסה ונתאכסן במלון. לינה וארוחת בוקר בבית מלון (BB)
 

ימים 6-7: סיור אתרים בלהסה      

ביומיים הבאים נטייל באתרים בלהסה הכוללים את ארמון Potala, מקדש Jokhang, שוק Barkhor, מנזר Drepung ומנזר Sera. לינה וארוחת בוקר בבית מלון (BB)
 

יום 8: להסה – קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה כשעה וחצי או לתחנת הרכבת כ-20-30 דקות, כדי לקחת טיסה או רכבת ליעד הבא שלכם.
 

העלות כוללת: 

לינה וארוחת בוקר בבתי הארחה או מלונות במסלול, בחדר משותף (Dormitory ) או זוגי (במיטות נפרדות) כזוג, מדריך טיבטי דובר אנגלית, דמי כניסה למנזרים המוזכרים, היתר כניסות ונסיעות באוטובוס תיירים מקטמנדו לקודארי ומז'אנגמו ללהסה, תשלום ויזה לקבוצה בטיבט, כרטיס טיסה או רכבת ליעד הבא.
  

העלות אינה כוללת:

ביטוח נסיעות (המכסה את כל הסיכונים הנלקחים בחשבון), דמי אשרת כניסה מחדש לנפאל, ארוחות צהריים וערב במלונות או במסעדות, משקאות קלים וחריפים, טיפ לעובדים, הוצאות אישיות (שיחות טלפון, שרותי כביסה ועוד), שירותי פורטר (סבל) במעבר 'גשר הידידות', שירותי פורטר או רכב נוסף במקרה של מפולות הרים או אסונות טבע שמעבר לשליטה והוצאות שנגרמו במהלך החילוץ ושירותים שלא מוזכרים לעיל.
 

מידע חיוני לפני היציאה

* מלונות דרכים: המלונות, בעיקר הממוקמים בדרכים שבין ז'אנגמו לשיגאטסה, ללא מתקנים ואמצעים מתאימים. ברוב המלונות הצוות אינו דובר אנגלית, אולם טיבטים רבים מנהלים עכשיו מלונות עם צוות נפאלי דובר אנגלית. לכן, כדאי שתגיעו עם ציפיות שאינן גבוהות למלונות עם תנאים מפנקים.

* צילומים: צילום תמונות אסור במקומות רגישים מסויימים כמו אזורים צבאיים, מעברי גבול ונקודות בדיקות אישורים. בתוך המנזרים ישנו תשלום נוסף על צילומים, לעיתים המנזרים דורשים תשלומים נוספים על אזורים שונים בתוכו. אם אתם רוצים לצלם אדם כלשהו רצוי שתשאלו אותו או לפני כן, בדרך כלל הוא יבקש תשלום תמורת הצילום.

* שרותים בדרכים: מציאת שרותים ראויים לנשים במהלך הנסיעה בין להסה לז'אנגמו יכולה להיות בעייתית. השירותים הנפוצים בטיבט אינם מומלצים לשימוש ועדיף להשתמש בשרותי האוויר הפתוח מאחורי סלע גדול או לצד הדרך ולכסות באדמה.

* שער מטבע, כספומטים וכרטיסי אשראי: הבנקים בטיבט וסין סגורים בימי שבת וראשון. לכן עדיף כי יהיו ברשותכם דולרים, יורו או לירות שטרלינג אותם תוכלו להחליף בסניפי הבנק של סין בז'אנגמו, שיגאטסה ולהסה. אתם יכולים גם להחליף כסף אצל חלפני כספים מקומיים, אך התייעצו עם המדריך שלכם לפני שאתם עושים את הפעולה כדי להימנע מקבלת כסף מזוייף בתמורה. כספומטים יש בלהסה ושיגאטסה. חנויות גדולות, מסעדות ובתי מלון מקבלים כרטיסי אשראי מוכרים. 

* תקשורת מטיבט: מקומות עם חיבור לאינטרנט יש בלהסה, גיאנטסה ושיגאטסה. הכי טוב לשאול את המדריך שלכם  איפה הם, בדרך כלל יש מעליהם שלט INTERNET CENETR.

* מסלול: הסוכנות שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תכנית המסלול ברגע האחרון וללא הודעה מוקדמת אם ידרש, בהתאם לתנאים המקומיים. 

* מצב פוליטי: המצב הפוליטי בטיבט מאוד רגיש. העצה הטובה ביותר היא לא לדון או לדבר על סוגיות פוליטיות או על נושאים העלולים להרגיז את המקומיים. הגבילו את עצמכם לתחומי העניין של הטיול.

* מדריך: המדריך או המדריכה הם טיבטים הדוברים אנגלית, אך המדריכים הטיבטים לא מקבלים    מספיק חשיפה לשפה האנגלית בטיבט. לכן אל תצפו כי האנגלית בפיהם היא רהוטה וספונטנית. שאלות שתשאלו יעודדו אותם להסביר ולפרט יותר. 

* הסתגלות ומחלת גבהים: בשל הגבהים הרמים של טיבט שבדרך כלל מעל 3,600 מטרים, ההסתגלות לגובה מאוד חשובה. אתם עלולים לחוש חלק מהתסמינים ואת חוסר נוחות של מחלת הגבהים (כאבי ראש, בחילה קלה ואיבוד תיאבון) עד שהגוף יסתגל לתנאים החדשים. הסתגלות יכולה להימשך מספר שעות או ימים אחדים, כל אחד בקצב של גופו. אל תתישו את עצמכם ושתו המון נוזלים (לא אלכוהוליים), מומלץ לשתות לפחות 4 ליטרים של מים ביום. יש להתייעץ עם רופא לטיפול מומלץ במחלת גבהים וההתמודדות עם התסמינים.
 

מחיר הטיול -   $1200
 

הערות:

* אל תסחבו ספרים על טיבט (לונלי פלנט או מדריכים אחרים) ובכלל מומלץ לא לקחת שום דבר שיכול להתפרש כבעל משמעות פוליטית

* אל תישאו דגלים, חולצות טי, ספלים וכד' הקשורים לטיבט משום פרשנות לנימה אנטי סינית

* אל תשאו תמונות של נזירים (החזקה בתמונות של הדאלי לאמה ע"י תושב טיבטי נחשבת עבירה על החוק)
 

חבילת הטיול לטיבט תלויה בהזמנה מראש ובדורמים נוספים.
צרו קשר בטלפון 09-9700426 או באמצעות טופס הצור קשר ונחזור אליכם במהרה.


 

צור קשר
שלח
שלח
מדינה : נפאל
יבשת : אסיה
עיר בירה : קטמנדו
שפה רשמית : נפאלית
שלטון : רפ' פדרלית דמוקרטית
שנת הקמה : 1765
מטבע : רופי נפאלי
שעה : UTC+5:45
אוכלוסיה : 31,000,000
אקלים : תלוי עונה ומיקום
חשמל : 220
סיומת אינטרנט : .np
קידומת בינלאומית : +977
ויזה : נדרשת
מזג אוויר

ועוד דבר אחד קטן, תהיו חברים שלנו בפייסבוק, יהיה כיף

תהיו חברים שלנו בפייסבוק - פלייאיסט
ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

אנא המתן...